19 cze Brak komentarzy admin Biniew , ,

Turystyka jest dla wielu krajów jednym z najważniejszych dochodów do budżetu. Mowa jest tutaj o takich krajach jak Hiszpania, Włochy oraz Grecja. Tam dochody z tytułu obsługi gości są podstawowym źródłem utrzymania dla wielu rodzin. Turystyka rozwija się bardzo dobrze również na terenie Polski. W ostatnich latach znacznie przybyło turystów chętnych na spędzenie tutaj swojego urlopu. Kraj nad Wisłą ma do zaoferowania wspaniałą kulturę, historię oraz miejsca, które zapierają dech w piersiach. Różnorodność kulturowa Polski zachwyca. Poznawanie obyczajów panujących w poszczególnych regionach może się okazać nie lada gratką dla każdego kulturoznawcy. Coraz więcej zagranicznych biur podróży posiada w swojej ofercie wyjazdy do takich miast jak Kraków, czy też Gdańsk.

Kraków jest najczęściej odwiedzanym miastem. W ostatnich latach liczba turystów odwiedzających gród Kraka systematycznie wzrasta i liczona jest już w milionach osób. Kraków jest doskonale przygotowany na przyjęcie najbardziej wymagających gości. Baza hotelowa nie pozostawia tutaj praktycznie nic do życzenia. W centrum można znaleźć hotele w najwyższym standardzie, jak i hostele oferujące korzystne ceny oraz doskonałą lokalizację. Miejsca noclegowe warto rezerwować znacznie wcześniej, ponieważ chętnych nie brakuje. Najważniejszym zabytkiem Krakowa jest Zamek Królewski na Wawelu. Jest to dawna siedziba królów z czasów, gdy miasto dzierżyło miano stolicy Królestwa Polskiego. Jest to jednocześnie drugi pod względem wielkości zamek na terytorium naszego kraju. Większy jest tylko zamek krzyżacki w Malborku. Na Wawelu dostępnych jest szereg komnat zaprojektowanych z myślą o rodzinie królewskiej, służbie oraz gościach przybywających do zamku w celach dyplomatycznych i towarzyskich.

Zamki to wizytówka Polski. W każdym większym mieście znajduje się twierdza, która jest udostępniania dla turystów. Warte odwiedzenia są budowle w Malborku, Kwidzynie lub Olsztynie. W zamkach działają muzea z eksponatami pochodzącymi z różnych epok. Zwiedzenie ich zajmuje nawet kilka godzin, czeka na nas moc atrakcji. Bilety wstępu nie należą do najdroższych, dlatego warto udać się na zwiedzenia. Najlepszym momentem na podjęcie takiej decyzji jest oczywiście lato. Przy zamkach przeważnie znajdują się piękne ogrody oraz dziedzińce, w których funkcjonują nawet restauracje oraz kawiarnie, co oznacza, że można tam spędzić nawet cały dzień.

W niektórych komnatach dostępne są noclegi, dlatego można spędzić noc w iście królewskich warunkach. Oczywiście, cena takich przyjemności nie należy do najtańszych, ale zainteresowanych i tak nie brakuje, o czym świadczą rezerwacje dokonywane z kilku miesięcznym wyprzedzeniem. Większość zamków znajduje się w pewnej odległości od miasta, dlatego warto jest posiadać własny samochód, aby móc się do nich dostać w komfortowych warunkach. Przed wyjazdem należy też sprawdzić, czy w danym okresie czasu w zamku nie są prowadzone prace renowacyjne. Łączy się to z zamknięciem obiektu dla zwiedzających.