24 lut Brak komentarzy admin Biniew , ,

Skuteczna technika znajdywania a także zamawiania tanich biletów lotniczych wymaga sprytu a także przede wszystkim ogromnej dozy wytrwałości. Nie wystarczy kilka minut, czasami są potrzebne do tego całe godziny, żeby dostać długo oczekiwany bilet za akceptowalną przez nas wartość.

Jak zatem tanio latać po świecie i nie przegapić szczególnie atrakcyjnych propozycji? Na sumę tanich biletów lotniczych wpływa zwłaszcza obrany przez nas kierunek wyprawy i jej termin. Należy przede wszystkim wystrzegać się wysokiego sezonu, a zatem nie zamawiać biletów w okresie wakacyjnym, świątecznym albo przypadającym na długie weekendy. Co normalne, kwoty mogą się bardzo różnic od tradycyjnych i mogą szybko wystrzelić nawet o kilkaset % wzwyż. Kiedy więc jest najbardziej opłacalny termin na kupno? To jesień – miesiące takie jak październik oraz listopad, wiosna czyli czas przypadający od lutego do kwietnia oraz godną uwagi wskazówką jest zamawianie biletów w środku tygodnia.

Pośród słynnych kierunków, trzeba wybierać te pracownicze – sprawdzają się w chęci oszczędzania dużo lepiej od turystycznych. Przykładem może być lot do Oslo lub też Sztokholmu, które w finalnym rachunku przedstawiają się znacznie korzystniej od spopularyzowanych kierunków takich jak Hiszpania, Malta lub Malezja.

Główną zasadą, której powinien trzymać się każdy turysta pragnący zaoszczędzić jest zamawianie jak najwcześniej, dzięki czemu będzie można znaleźć najbardziej opłacalne tanie bilety lotnicze. Organizowanie wyjazdu powinno zacząć się odpowiednio wcześnie, nawet 3 do 6 miesięcy przed określonym terminem jej realizacji. Uchroni to przed wielkimi kwotami biletów rezerwowanych w tzw. ostatniej chwili. Należy obejrzeć witryny różnych linii lotniczych kilka razy w tygodniu albo nawet w każdy dzień, ponieważ interesujące oferty mogą pojawić się w każdej chwili i przyczynić się do znalezienia istotnie korzystnej dla nas promocji. Tym szczególniej, iż należy mieć na uwadze, że tanie bilety oraz atrakcyjne cenowo oferty rozchodzą się w zastraszająco szybkim tempie. Aby zapobiec pominięciu jednej z nich, warto zapisać się do newsletterów przygotowanych przez niemal wszystkie linie lotnicze.

Co może być jeszcze godne uwagi? Warto koniecznie bukować loty z lądowaniem na portach peryferyjnych. Są zdecydowanie niższe od tych najbardziej popularnych pośród wczasowiczów oraz uczęszczanych przez największe rzesze turystów. Takie porty lotnicze znajdują się zazwyczaj w ofertach nisko-kosztowych przewoźników i są dobrą alternatywą. Koniecznie trzeba zauważyć, że najczęściej są oddalone od największych ośrodków i miast o około 100 km.

Należy ciągle i precyzyjnie porównywać tanie linie z tradycyjnymi przewoźnikami. Ich ceny bardzo często są bardzo konkurencyjne, a linie obsługują najważniejsze porty lotnicze. Wartości biletów lotniczych na stronach przewoźników mogą zmieniać się nawet parę razy dziennie. Jednym ze sposobów jest niewpisywanie dokładnej daty wyjazdu w wyszukiwarce na stronie internetowej. W czym to pomoże? Otóż, w skrajnych przypadkach, wyświetlana cena biletu będzie mniejsza nawet do 90-ciu procent. Świetnym rozwiązaniem może być również wpisanie terminu wcześniejszego, a następnie „przeklikanie” do rzeczywiście przez nas planowanej. Jedna z teorii niektórych z podróżników i urlopowiczów mówi o logowaniu się na strony w celu zakupu biletów w ostatniej możliwej chwili.