10 paź Brak komentarzy admin Biniew , ,

Mazury w północno-wschodniej Polsce to ponad 200 kilometrów otoczone lasami i łąkami, ponad 2000 jezior, z których wiele jest połączonych rzekami i kanałami. Jest to jedno z ulubionych miejsc turystycznych w kraju, znane również jako kraina tysiąca jezior. Turyści gromadzą się w regionie w okresie letnim, szczególnie aby cieszyć się żeglarstwem, kajakiem, wędkarstwem, ciszą i spokojem, dzikimi lasami, naturalną żywnością i wyjątkowymi zabytkami, takimi jak zamki krzyżackie i znaczące fortyfikacje wojskowe. Ciesz się jazdą wzdłuż wysadzanych drzewami dróg wiejskich, przez lasy i pola, przez kanały i mosty, pofałdowane pagórkowate krajobrazy, letnie festiwale i drewnianą architekturę.

Najpopularniejsze kurorty turystyczne, to Węgorzewo, Olecko, Mrągowo, Giżycko, Mikołajki i Ruciane Nida, wiele z nich jest połączonych kanałami i jeziorami, więc po prostu wybierz swój statek i popłyń, aby zwiedzić siedlisko przyrodnicze i mniejsze miejscowości. Największe jezioro w Polsce – Śniardwy, to obiekt, który koniecznie trzeba zobaczyć. Zamki krzyżackie z okresu średniowiecza znajdują się w Barcinie, Giżycku, Kętrzynie, Nidzicy oraz Działdowie. Miłośnicy historii wojskowości mogą odwiedzić Wilczy Szaniec, kwaterę wojskową frontu wschodniego Hitlera pod Kętrzynem i Twierdzę Boyen, XIX-wieczne fortyfikacje w kształcie gwiazdy, a także lokalizację słynnej bitwy pod Grunwaldem. Pojezierze to region, który oferuje naprawdę wiele.

Idylliczny kurort nad jeziorem, zaledwie kilka kilometrów na wschód od Mazur i blisko granicy z Białorusią na północnym wschodzie kraju cieszy się ogromną popularnością. Augustów to małe miasteczko otoczone jeziorami, lasami, rzekami i kanałami. Odwiedzający mogą uprawiać kajakarstwo, żeglowanie, pływanie, wędkowanie, windsurfing, nurkowanie, narty wodne, piesze wycieczki, jazda na rowerze, obserwowanie przyrody i inne działania. Sprawdź swoje umiejętności na wodzie, doświadcz dziewiczej przyrody i spokoju Czarnej Hanczy i historycznego Kanału Augustowskiego. Hotel Warszawa Augustów to najlepszy hotel w Augustowie, położony w sosnowym lesie przylegającym do jeziora Necko, jest tu kilka możliwości do pływania łódką, jazdy na nartach wodnych i kajakarstwa, ale przede wszystkim jest to spokojna aura, idealna do relaksu. Hotel znajduje się w wiejskim parku, wśród masywnych drzew sosnowych, około mili od centrum miasta. Ten stosunkowo nieskażony region ma bogatą florę i faunę, rezerwaty przyrody i jedne z największych w Europie starożytnych lasów. Noclegi są dostępne w przystępnych cenach – co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla wszystkich turystów.

Świetnym sposobem na aktywne spędzenie wakacji jest rejs jachtem. Możesz nawet uzyskać własny certyfikat żeglarski. Istnieje wiele lokalnych firm żeglarskich i żeglarskich oferujących wynajem, wycieczki i naukę. Przeżyj niesamowite przygody podczas urlopu. Tradycyjne małe gospodarstwa rolne, znane jako agroturystyka, są bardzo popularne i niedrogie, dostępne są również tradycyjne drewniane domki, prywatne pensjonaty, hostele, kurorty oraz obozy.