24 lut Brak komentarzy admin Biniew , , ,

Horyzont naznaczony wielkimi tankowcami i okrętami towarowymi to widok z Singapuru.

Dzielnica finansowa pocztówką państwa
Bez wątpienia Singapur kojarzy się z bogactwem smukłych, oszklonych wysokich wieżowców, których ściany odbijają się na powierzchni Marina Bay. Klimat miasta jest wyjątkowo niepowtarzalny. Miasto fascynuje swoim idealnym porządkiem i precyzją w działaniu. Kombinacja stali i szklanych powierzchni nigdy nie okazywała się równie atrakcyjna jak tutaj. Zestawienie nowoczesnych osiągnięć architektury nad taflą Marina Bay robi zdumiewające wrażenie. Dla turysty godnym uwagi będzie widok hotelu Marina Bay Sands w konstrukcji przypominającym łódź. Po zmroku odbywają się tu pokazy laserów, dlatego warto pojawić się w tym miejscu tuż po zachodzie słońca. Doskonała organizacja miast ukazuje się również w systemie komunikacji. Najważniejszym wyznacznikiem reprezentatywnym dla tego zakątku jest niezwykle punktualne, szybkie i bardzo wygodne metro. Warto zobaczyć na własne oczy i choć jednokrotnie skorzystać z tak niesamowitej komunikacji miejskiej.

Chinatown
Wśród najbardziej znanych okolic w Chinatown jest godna odwiedzenia świątynia Złotego Zęba Buddy, która Okazuje się być monumentalnym budynkiem posiadającym 3 piętra parkingów podziemnych a także windę. Ząb znajduje się na 4 piętrze, z kolei na dachu można zobaczyć ogród. Chinatown to miejsce prawie jedynie zasiedlone przez turystów.

Przyroda w metalowej odsłonie
Cudowny park Gardens by the Bay znajdujący się w najbliższej okolicy sławnego hotelu Marina Bay Sands oferuje niesamowite widoki. Można tam zobaczyć rozpostarte na kilka kilometrów kielichy otoczone roślinnością – ogromne metalowe konstrukcje. Dodatkową atrakcją jest odbywający się każdego dnia wieczorem magiczny spektakl, gdzie główne role pełnią kolory i muzyka. W ogrodzie botanicznym dobrze jest udać się do wydzielonego miejsca, w którym znajduje się park orchidei. Ogród posiada wspaniałą atmosferę tworzoną przez zacienione alejki znajdujące się w całym lesie tropikalnym.

Jedno z największych akwariów świata oraz wyjątkowe ZOO
Będąc w Singapurze warto rzecz jasna nie tylko pospacerować po głównym centrum miasta, ale także wpaść do cieszącego się ogromną sławą na świecie ogromnego ZOO (River Safari, Night Safari, Park Ptaków Jurong), jak i również zobaczyć rozpoznawalną na świecie Arab Street i kościół Chijmes (teren wypełniony restauracjami). Wspaniały kompleks zoo ukazuje przede wszystkim ptaki, również drapieżne. Wiele zwierząt nie jest odseparowanych żadnym ogrodzeniem, co sprawia wrażenie poruszania się po safari. Z drugiej strony na wyspie Sentosa koniecznie warto jest odwiedzić oceanarium S. E. A. Auarium Marine Life Park. Jest najbogatszym w całym świecie, wypełnia je 45 000 metrów sześciennych wody i żyje tam ponad sto tysięcy gatunków zwierząt wodnych. Złożone z przestronnych korytarzy i ogromnych zbiorników wodnych robi wrażenie od pierwszego wejrzenia. Przez krystalicznie czyste szyby można spojrzeć wprost na dno oceanu. Fauna oceaniczna jest świetnie oświetlona zachwyca różnorodnością. Bez wątpienia zapewni niezapomniane wrażenia.