19 cze Brak komentarzy admin Biniew , ,

Na początku każdego roku kilka milionów Polaków zastanawia się tradycyjnie jak spędzić tegoroczny urlop. I choć perspektywa wakacyjna w początkowych miesiącach roku wydaje się bardzo odległa to czas ten bardzo szybko mija. Z dużym zdziwieniem orientujemy się, że wakacje już za pasem. Bieg naszego życia zawodowego sprawia, że czas bardzo szybko leci i często nie zdajemy sobie sprawy z jego upływu. Jednak to niedopatrzenie wcale nie stawia nas na przegranej pozycji. W dzisiejszych czasach bardzo wiele pozmieniało się w tradycyjnych przyzwyczajeniach urlopowych Polaków. Tradycyjne do niedawna destynacje urlopowe naszych rodaków już powoli wychodzą z mody. Winna jest niestabilna sytuacja polityczna i społeczna w krajach basenu Morza Śródziemnego. Sektor turystyczny w tych krajach bardzo na tym stracił.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić udany urlop u nas w kraju. Mamy szczęście żyć w kraju bardzo bogatym pod względem turystycznym. Często do tej pory nawet nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy. Często to zagraniczni turyści doceniali w większym stopniu uroki urlopowe naszego kraju niż Polacy. W tych najbardziej popularnych miastach pod względem turystycznym bardzo często słychać obce języki i widać turystów z różnych kontynentów. My wybieraliśmy jednak przeważnie atrakcje turystyczne położone poza granicami naszego kraju. Najwyższa pora to zmienić. Chyba nikt nie kwestionuje argumentu dotyczącego bezpieczeństwa. Jest jeszcze jeden argument, który przemawia za spędzeniem wakacji w kraju. Jeżeli część naszych pieniędzy zostawimy tutaj przeznaczając je na rodzimy przemysł turystyczny to na pewno w dłuższym okresie czasu skorzystamy na tym znacznie bardziej niż w przypadku wydania ich poza granicami.

Urlop w kraju należy zacząć od zaplanowania miejsca, do którego chcemy się udać. Tutaj nie możemy narzekać na brak pomysłów. Na południu malownicze góry posiadające niepowtarzalny klimat. Na wschodzie wspaniała przyroda, często nie dotknięta ręką człowieka. Na północy bardzo długie wybrzeże Morza Bałtyckiego. To właśnie dostęp do morza przed wojną uznawany był za nasze duże osiągnięcie. W dobrym tonie było udanie się na urlop do świeżo powstającej Gdyni. Po latach moda na Bałtyk wraca. Może pogoda na polskim wybrzeżu często nie rozpieszcza, jednak nie ma co narzekać. Rejon ten jest w stanie dostarczyć nam niepowtarzalnych wspomnień bez względu na pogodę.

Warto zaplanować sobie swoją bazę wypadową w Trójmieście. Infrastruktura hotelowa jest tutaj bardzo mocno rozwinięta. Istnieje również bardzo dobre połączenie komunikacyjne z miejscami, które trzeba koniecznie zobaczyć będąc nad Zatoką Gdańska, takimi jak chociażby Hel. To właśnie półwysep stanowi prawdziwy magnes dla turystów i co roku przeżywa prawdziwe oblężenie. Jest to miejsce niepowtarzalne i wie to każdy, kto miał szczęście tam przebywać. Widoki robią wrażenie. Rejon obfituje bez wątpienia w atrakcje i piękne widoki. Jednak na urlopie ważna jest spontaniczność i kreatywność. Jeżeli ją mamy, wówczas można postarać się odwiedzić chociażby Kołobrzeg. Jest to miasto oddalone nieco od Trójmiasta, jednak może być kolejnym punktem naszej podróży po polskim wybrzeżu.