19 cze Brak komentarzy admin Biniew , ,

Turystyka kojarzy się zazwyczaj z długimi i wyczerpującymi podróżami poza granice kraju. Takie wyjazdy organizowane są zazwyczaj w okresie wakacyjnym, kiedy większość ludzi planuje swoje urlopy. Zorganizowane podróże są niezwykle istotnym dla organizmu czynnikiem, ponieważ pozwalają naładować akumulatory na dalszą część roku. Jednak okazuje się, że turystyka to niekoniecznie dalekie podróże i długie wyjazdy.

Takie same warunki możemy zapewnić sobie odwiedzając wrocławskie zoo. Przygotowane przez zarządzających tym miejscem pawilony tematyczne przeniosą nas w odległe tereny egzotyki. Jednym z takich pawilonów jest Afrykarium. Spacerując w otoczeniu wysokich drzew rosnących na co dzień w Afryce, możemy podziwiać ciekawe gatunki zwierząt tam żyjących. W Afrykarium wrocławskiego zoo zobaczymy nie tylko hipopotamy, krokodyle czy zaskakujące gatunki ryb. Na obszarze Afrykarium znajduje się też rafa koralowa oraz długi tunel wodny, w którym żyją rekiny. Taki sposób zwiedzania zaskakuje nawet najbardziej odważnych turystów. Rekiny pływające tuż nad głową robią furorę we wrocławskim zoo.

Kolejnym pawilonem, do którego warto zajrzeć jest Sahara. Obszar pustynny, na którym przeważają piaski, obfituje w zwierzęta takie jak: antylopa, lisy pustynne czy wielbłądy znane tylko z dziecięcych książeczek i kolorowanek. Jednak dzięki wizycie w pawilonie odległy świat pustyni zostanie przybliżony wszystkim zaciekawionym.

Niewątpliwą atrakcją szczególnie dla najmłodszych odwiedzających jest pawilon Ranczo i Dziedziniec. Przygotowany na otwartej przestrzeni pozwala dzieciom na bezpośredni kontakt ze zwierzętami gospodarskimi. Można tu nie tylko zobaczyć ale i nakarmić małe zwierzątka domowe. A także dowiedzieć się skąd pochodzą podstawowe produkty spożywcze, takie jak mleko czy sery używane na co dzień w domach. Tak skonstruowane miejsce jest nietypowym wydarzeniem w życiu każdego dziecka, które nie miało wcześniej możliwości dotknięcia czy nakarmienia zwierzątek. Doświadczenia zdobyte w ten sposób nie tylko rozwijają wyobraźnię dziecka ale również uczą go poznawania świata. W zakresie pawilonu gospodarskiego wrocławskiego zoo, najmłodsi mogą skorzystać z możliwości przejazdu na kucyku. Ta atrakcja cieszy się równie dużą popularnością.

Wrocławskie zoo, w sezonie letnim, oferuje również możliwość obejrzenia wielu ciekawych ekspozycji multimedialnych dostępnych w pawilonie Klimat, Ludzie, Zwierzęta. Choć nazwa wskazuje na występowanie zwierząt również w tym miejscu, to jednak na terenie tego pawilonu nie zobaczymy żadnych zwierząt. Są tu jednak ciekawe zagadki i ekspozycje naukowe, w których można uczestniczyć i przy pomocy których nauczyć się wielu ciekawych i nowych rzeczy. Opracowany w ten sposób pawilon poszerza wiedzę dzieci oraz stwarza możliwości poznawcze dorosłym.
Jak widać, turystyka to nie tylko dalekie wyjazdy poza granice kraju. Odwiedzając wrocławskie zoo, można w ciągu jednego dnia obejrzeć wiele ciekawych gatunków zwierząt pochodzących z całego świata, jak również poszerzyć swoją wiedzę o nowe informacje.