19 cze Brak komentarzy admin Biniew , ,

Wiele osób kojarzy wakacje nad jeziorem ze spaniem w namiocie i łowieniem ryb o świcie. Myślimy, że jeśli wybierzemy się na Mazury, to będziemy jeść tylko kiełbaski z grilla i popijać je piwem. Nie jest to sposób na relaks, który spodoba się każdemu. Jednak jezioro nie musi równać się niewygodom i komarom, które nas ciągle gryzą. Mazury mają w ofercie też wakacje dla osób, które wymagają czegoś więcej i nie chcą wyjechać zawiedzeni i pogryzieni przez robactwo.

Apartament najwyższej klasy

Na Mazurach jest cała masa starych dworków, w których wynajmuje się apartamenty na wakacje. To niesamowite przeżycie, które może pojawić się tylko raz w życiu. Naprawdę niewiele osób ma okazję załapać się na nocleg w miejscu, w którym spali nasi zamożni przodkowie. Będziemy mieli okazję zapoznać się z klasyczną architekturą, na którą będziemy mogli patrzeć codziennie. Większość osób może oglądać te miejsca jedynie z zewnątrz, ale to właśnie osoba, która zdecyduje się na nocleg w dworku będzie mogła przyjrzeć się im ze środka. Dworków jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli wolimy coś staromodnego i vintage, warto zdecydować się na apartament w dworku, który nie został odnowiony. Tam poczujemy prawdziwą historię i będziemy mogli zobaczyć jak żyli ludzie kilkaset lat temu. Dla bardziej wybrednych, na Mazurach jest wiele apartamentów w dworkach, które zostały odnowione. Wyglądają one jak za dawnych lat, ale w środku skrywają najnowsze technologie.

Rozrywka dla wymagających

Łowienie ryb nie jest jedynym zajęciem, którym oddają się ludzie wyjeżdżając na wakacje nad jezioro. W związku z licznością akwenów wodnych, które otaczać nas będą z praktycznie każdej strony, można spróbować różnych sportów wodnych. Jeśli czujemy się niepewnie, do naszej dyspozycji są wykwalifikowani instruktorzy, którzy pokażą nam co i jak. To na pewno zajęcie dla odważnych i tych, którzy lubią uczyć się nowych rzeczy. Jeśli jednak mamy ochotę trochę poleniuchować, możemy wybrać się na rejs statkiem albo łódką. Nie wymaga to od nas żadnego wysiłku, a możemy rozkoszować się cudownymi widokami, jakimi zachwycają nas Mazury. Jeśli mamy ochotę połączyć te dwie rzeczy, możemy wybrać się na kajak albo rower wodny. Dzięki temu będziemy mogli jednocześnie obserwować krajobrazy i spróbować nowego sportu. Poza tym, na Mazurach pełno jest różnego rodzaju term, spa i parków wodnych. Będą to ciekawe miejsca dla całej rodziny. Można się tam zrelaksować i odpocząć w momencie, kiedy dzieci będą się doskonale bawić pod okiem ratowników.

Mazury to miejsce, które zachwyci każdego i, w którym jest jeszcze wiele do odkrycia. Niezależnie od tego czy bardziej interesuje nam apartament w dworku czy nocleg w namiocie, pojezierze będzie ciekawym miejscem na wakacje. Jest to przede wszystkim coś odmiennego od tego, do czego przywykliśmy. W dodatku jezioro nie musi się wcale równać byciem pogryzionym przez owady i spaniem na gołej ziemi. To miejsce, w którym odnajdą się również ci bardziej wymagający turyści.