24 lut Brak komentarzy admin Biniew , , ,

Rosja bez wątpienia nie znajduje się na szczycie list najczęściej wybieranych miejsc na urlop, czy na wakacje przez naszych rodaków , którzy zdecydowane bardziej preferują kierunki południowo-zachodniej Europy, gdzie dominują wysokie temperatury, a większość czasu spędza się przesiadując na plaży . Taką formę wypoczynku wybiera większa część turystów, jednak nie brakuje również zwolenników zwiedzania, poznawania nowych kultur, dla tych turystów idealnym wyborem okaże się Rosja. To wielkie państwo rozciągające się od wschodniej Europy poprzez północną część Azji po Ocean Spokojny. Istnieje tam możliwość nie tylko poznać ciekawe, wyjątkowe , niesamowite miejsca, ale także można tam zetknąć się z tamtejszą kulturą, która jest również inspirująca.

Decydując się na wyjazd do Rosji należy pamiętać o tym, że jest tam mnóstwo miejsc, których nie można pominąć podczas zwiedzania tego kraju. Na pewno na liście takich miejsc znajdują się między innymi kreml moskiewski, tudzież moskiewski Plac Czerwony, zalicza się do nich również Peterhof Palace. Na pewno w samym sercu Rosji- Moskwie jest wiele interesujących miejsc i obiektów, które są godne odwiedzenia. Jednak sam kraj jest na tyle duży, że jego zwiedzanie zajęłoby naprawdę mnóstwo czasu, z tego powodu taki wyjazd do Rosji warto zorganizować na nieco dłuższy okres czasu. W tymże ogromnym państwie które rozpościera się na dwóch kontynentach nie brakuje także przepięknych i bardzo ciekawych miejsc pod względem przyrody.

Nie ulega wątpliwości, że godna zainteresowania jest na pewno także rosyjska kuchnia, która zawiera w sobie wiele ciekawych i niebanalnych dań, które są przepyszne i warto je spróbować będąc w tamtejszych knajpach, czy też jadłodajniach.

Pobyt w Rosji warto poprzedzić właściwymi przygotowaniami do pobytu w tym kraju. Warto dowiedzieć się jaka waluta tam obowiązuje, aby później nie pojawiły się różnego rodzaju problemy, czy też komplikacje związane z płatnościami. Oczywiście bardzo ważna jest również kwestia komunikacji, w Rosji w przeciwieństwie do innych państw europejskich z powodu charakterystycznego akcentu, a także i przywiązywaniu ogromnej wagi do rodzimej kultury, tradycji i języka z pewnością trudniej jest rozmawiać po angielsku. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest nauka języka rosyjskiego, lub przynajmniej jego podstawowych zwrotów, czy sformułowań, szczególnie, że język rosyjski podobnie jak większość języków charakterystycznych dla Europy wschodniej okazuje się być całkiem zbliżony do języka polskiego i jego nauka przychodzi na ogół bez większych problemów.

Pobyt w Rosji wydaje się być również bez wątpienia tańszą alternatywą dla wczasów, urlopu w Europie zachodniej, z tego powodu też warto podkreślić, iż jest to doskonały wybór szczególnie dla tych osób, których budżet na wypoczynek jest trochę bardziej ograniczony. Jest to miejsce w którym istnieje możliwość aby bardzo ciekawie i niecodziennie spędzić urlop, szczególnie jeśli komuś zależy przede wszystkim na tym, aby poznać to tajemnicze i duże państwo, a także aby poznać ciekawe i malownicze miejsca. Właśnie w takim przypadku można stwierdzić, że wyprawa do Rosji to dobry wybór.