10 paź Brak komentarzy admin Biniew , ,

Jakie hotele wybierać, żeby być zadowolonym? Apartament czy klasyczny pokój- gdzie spać? Oto pytania, na które odpowiedzi poszukuje zawsze jakiś odsetek osób. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ podróżujemy i od czasu do czasu potrzebujemy skorzystać z dobrego miejsca noclegowego.

Prawdę mówiąc, baza noclegowa w naszym kraju jest nader dobrze rozwinięta, tym samym więc każdy zainteresowany znajdzie to, czego szuka w tym obszarze. Nie to, co przed laty. Niektórzy z nas doskonale pamiętają jeszcze, jak trudno było wyszukać przyzwoite lokum na wakacje. Przede wszystkim z tego powodu, że po prostu nie było dobrych ofert w tym zakresie. Po drugie, nie mieliśmy do dyspozycji internetu. Aż trudno uwierzyć, że w ogóle mogliśmy funkcjonować bez tego nader funkcjonalnego medium. No cóż, człowiek ma to siebie, że nader szybko przyzwyczaja się do różnych udogodnień i później z nich korzysta. Nawiasem mówiąc, w naszym bliższym czy dalszym otoczeniu przeróżnych udogodnień mamy sporo i nawet nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jak są istotne. I jak tu nie zgodzić się ze stwierdzeniem Hipolita Taine’a, dziewiętnastowiecznego filozofa francuskiego, który przekonywał sobie współczesnych, że jednym z trzech podstawowych czynników determinujących ludzkie życie jest moment dziejowy, w którym egzystuje dana jednostka. Nasze czasy wydają się tego dowodzić jak żadne inne.

Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum. Zatem do rzecz. Otóż, kiedy wybieramy hotele, zawsze zwracamy uwagę na te same rzeczy. Przede wszystkim interesują nas warunki oraz oczywiście cena. Te dwie kwestie niejako idą w parze. To logiczne, bo raczej za małe pieniądze nie możemy się spodziewać nie wiadomo jakich luksusów. Ale bywa i tak, że płacimy sporo, a nie wszystko jakby jest jak należy. No cóż, samo życie. Nie ma jednak co narzekać, bo w obecnej dobie mamy rzeczywiście z czego wybierać jeśli chodzi o miejsca noclegowe. Apartament, hotel czy hostel? O tym, gdzie spać, każdy może po prostu zdecydować i już. Co prawda, kiedy wyjeżdżamy na wakacje, to chodzi przecież nie o to, żeby siedzieć w hotelu, ale to minimum komfortu musimy jednak mieć. Trochę przestrzeni, wygodne łóżko z czystą pościelą i czysta łazienka. Czy to tak dużo? Oczywiście, że nie i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Wszak miejsce, w którym mieszkamy w czasie urlopu też ma pewne znaczenie. Poza tym nie można się godzić na bylejakość. Wszak żyjemy w XXI wieku i pewne rzeczy pozostają w standardzie. A wakacje mają być przecież czasem relaksu i beztroski. Czekamy na nie cały rok i chcemy, aby spędzić ten czas jak najsympatyczniej. To oczywiste. Nie odpuszczajmy.

Są osoby, które z powodzeniem bytują pod namiotem i bardzo są z tego faktu zadowolone. Ale są też ludzie, którzy koniecznie muszą wynajmować apartament. Każdy z nas jest inny i niech tak zostanie, bo gdyby wszyscy myśleli tak samo, nasz świat byłby po prostu nudny, a tak jest bardziej kolorowo i przez to ciekawiej.