10 paź Brak komentarzy admin Biniew , ,

Wakacje to przez większość z nas najbardziej wyczekiwany moment w roku. Myślimy o nich już od początku jesieni, przez całą zimę i wiosnę a kolejne wakacje często planujemy już w trakcie tych aktualnych. Wakacje dobrze jest zaplanować dużo wcześniej. Wtedy mamy czas, by dopiąć wszystko na ostatni guzik, poszukać atrakcyjnych ofert noclegowych, ciekawych miejsc do zwiedzania, malowniczych krajobrazów i dogodnego, komfortowego dojazdu. Nie znaczy to oczywiście, że nie da się zaplanować wakacji na ostatnią chwilę.

Wycieczki last minute cieszą się ogromną popularnością głównie ze względu na atrakcyjną cenę. Nie mamy wtedy co prawda zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o miejsce wypoczynku czy hotel, ale atrakcyjna cena często wynagradza te minusy. W wielu wypadkach taka wycieczka to bardzo atrakcyjna oferta w o wiele niższej cenie niż regularna cena katalogowa a drobne niedogodności, takie jak na przykład pokój bez widoku na morze lub niewygodna godzina odlotu wydają się niezbyt istotne, gdy cena jest naprawdę atrakcyjnie obniżona. Niezależnie od tego planujemy wakacje dużo wcześniej, czy wybieramy coś z oferty last minute warto poświęcić czas na wybranie wycieczki, która spełni nasze oczekiwania. Dobrze jest zastanowić się, jak dokładnie chcemy spędzić wakacje. Czy zależy nam na spokoju, wypoczynku i relaksie nad hotelowym basenem na hotelowej plaży lub w hotelowym spa. Czy interesują nas malownicze widoki, ciekawe zabytki i wiele innych atrakcji. Czy urlop ma być czynnym wypoczynkiem czy raczej spokojnym relaksem. Ważne jest również czy wybieramy się na wakacje z rodziną i dziećmi czy jedziemy sami. Wszystkie te czynniki wpływają na to, jaką wycieczkę powinniśmy wybrać a także, gdzie zarezerwować nocleg. Wakacyjna oferta hoteli i pensjonatów jest ogromna.

Możemy wybierać spośród wielkich hoteli z bogatą infrastrukturą (basenami, spa, strefami dla dzieci, prywatnymi plażami), mniejszych kameralnych hoteli, lokalnych pensjonatów czy wreszcie prywatnych kwater i apartamentów. To na jaki nocleg się zdecydujemy zależy wyłącznie od nas a nasza decyzja musi być wypadkową naszych oczekiwań. W kameralnych hotelikach odnajdziemy ciszę i spokój, ale jeśli wybieramy się na wakacje z dziećmi, to mogą one się tam nudzić, bo na przykład nie będą miały dostępu do basenu ze zjeżdżalniami i innych atrakcji. Z kolei w dużym hotelu z bogatą infrastrukturą będzie prawdopodobnie przebywać dużo rodzin z dziećmi, więc jeśli liczymy na relaks nad hotelowym basenem, to możemy się zawieść, bo trudno będzie nam odpoczywać nad basenem pełnym krzyczących i rozbieganych dzieci.

W prywatnych hotelach i apartamentach musimy natomiast liczyć się z tym, że sami będziemy musieli przygotowywać sobie posiłki ( i również po tych posiłkach zmywać i sprzątać), ewentualnie możemy zdecydować się na stołowanie się w restauracjach, co jednak znacznie zwiększa koszt naszego wyjazdu. Wszystkie opcje noclegowe i wycieczkowe mają swoje plusy i minusy, więc żeby wybrać dopasowaną do swoich oczekiwań wycieczkę, musimy zdecydować się na czym najbardziej nam zależy.