19 cze Brak komentarzy admin Biniew , ,

Wchodzimy w okres wakacji, a to oznacza, że wielu z nas będzie zastanawiało się, gdzie wyjechać, aby odpocząć razem z rodziną. Oczywiście, można zostać w domu, ale czy wówczas naprawdę moglibyśmy nazwać to pełnym relaksem? Jak wiemy, w domu zawsze znajdzie się coś do zrobienia, a i dzieci nie odczują wcale, że w końcu mają wolne od szkoły, poświęcając cały swój wolny czas prawdopodobnie na graniu w gry komputerowe. Nie tak to powinno wyglądać, prawda? Dlatego czym prędzej należy zastanowić się, dokąd udać się w najbliższym, gorącym czasie!

Pod uwagę możemy wziąć urlop w naszym pięknym kraju, a jeśli mamy na koncie dość wolnych środków, również i wczasy zagranicą mogą okazać się dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak zdecydujemy się postawić na własne podwórko, w grę wchodzi wiele przepięknych i malowniczych miejsc. Weźmy tu za przykład polskie góry albo morze – są to popularne kierunki wśród wielu rodaków. Jeśli jednak wolimy coś mniej oczywistego, fantastycznym pomysłem może być udanie się na pojezierze, a może nawet… do miasta? Z pewnością każdy ma takie miasto, którego nigdy nie miał okazji odwiedzić, a teraz nadarza się ku temu wspaniała okazja! Jeśli to wciąż nie to, to może wieś i tydzień w malowniczym gospodarstwie agroturystycznym? Nie trzeba tu martwić się o hotel, a spanie na sianie może być niesamowitą przygodą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych! Jeśli jednak to wciąż nie jest to, czego szukamy, to być może należałoby wziąć pod uwagę biwak w lesie? A może nawet coś na kształt surwiwalu?

Taka szkoła przetrwania przyda się każdemu, niezależnie od wieku. Nauka rozpalania ogniska, noce spędzone pod gołym niebem i rześkie poranki to coś, co początkowo może się wydawać niezbyt atrakcyjną opcją, jednak każdy, kto przeżyje taki kilkudniowy wypad do lasu wie, że wiążą się z tym później wspaniałe wspomnienia, które przywołują uśmiech. Warto bowiem zrobić czasem coś szalonego, nawet jeśli początkowo nie budzi to naszego entuzjazmu! Takie niepozorne wakacje mogą się okazać najlepszymi w życiu.

Jeśli jednak domownicy nie mogą się dogadać, a każdy ma inną wizję wspólnych wakacji, być może trzeba by było zastanowić się nad tym, jak istotnie sprawić, by były one spędzone wspólnie? Nawet jeśli nie opuścimy domowych pieleszy, możemy wybierać się na długie wycieczki rowerowe – wówczas zażyjemy aktywności fizycznej oraz lepiej poznamy okolice, w których mieszkamy. Możemy też zorganizować sobie piknik poza miastem – wystarczy przygotować trochę prowiantu i koce. Niewiele rodzin spędza razem takie chwile w obecnej dobie. Wszyscy dokądś się spieszymy, każdy ma swoje zajęcia i sprawy, ale być może letnie miesiące będą idealną porą, by – niezależnie od tego gdzie i w jakich warunkach – spędzić w końcu trochę czasu razem? Z pewnością warto spróbować i na nowo „poznać” swoją rodzinę, nawet jeśli miałoby się to wydarzyć tylko podczas spacerów do pobliskiego parku. Bo, tak naprawdę, nie ważne jest to gdzie, ale z kim spędzimy ten wakacyjny czas. Pamiętajmy o tym.