19 cze Brak komentarzy admin Biniew , ,

Norwegia jest niesamowicie ciekawym miejscem, które każdy powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Skandynawia kusi pięknymi krajobrazami, mroźnym klimatem i ciekawymi posiłkami. Jest wiele powodów dlaczego warto pojechać na wakacje do Norwegii i wymienienie ich wszystkich zajęłoby bardzo dużo czasu. Skupmy się więc tylko na niektórych z nich.

Zwiedzanie Norwegii może się okazać czymś zupełnie innym, niż znaliśmy do tej pory. Wynajem aut nie będzie tutaj konieczny, bo między wyspami i półwyspami przemieszkać się można wodnymi autobusami. Są to małe promy, które przewożą pasażerów z jednego miejsca na drugie za drobną opłatą. Jest to coś, do czego zupełnie nie jesteśmy przyzwyczajeni, bo chociaż w Gdańsku mamy wodne taksówki, to niewiele osób miało okazję z nich korzystać. W Norwegii jest to coś zupełnie normalnego i używanego na co dzień. Dlatego właśnie wynajem aut nie będzie koniecznością i uda nam się na tym sporo oszczędzić. W takim razie może zadajmy sobie pytanie: co warto zobaczyć w Norwegii? Skupić się bardziej na miastach czy może odwiedzić mniejsze miejscowości. Prawda jest taka, że jedno i drugie jest godne zobaczenia i zwiedzanie tych miejsc da nam zupełnie inny pogląd na tej kraj.

Wakacje w Norwegii mogą nas naprawdę zaskoczyć, bo regiony tego kraju bardzo różnią się od siebie. Na pewno warto udać się na wieś, gdzie będziemy mogli cieszyć się pięknymi krajobrazami, których nie będą zakłócać wieżowce. To, co jest najpiękniejsze w Skandynawii to niesamowite połączenie morza i gór. Okazuje się bowiem, że w jednym miejscu możemy mieć i jedno i drugie. Jeśli lubimy spędzać wakacje w sposób bardziej aktywny, warto zdecydować się na wspinaczkę górską. Kiedy wdrapiemy się na szczyt jednej z wielu gór Norwegii, będziemy mogli obserwować Morze Bałtyckie. Jest to widok, który można zobaczyć w bardzo niewielu miejscach na świecie. Kolejną rzeczą, którą na pewno trzeba zobaczyć w Norwegii są z pewnością fiordy. To bardzo unikalny krajobraz, który ciężko jest opisać słowami. To dziedzictwo Skandynawii, które zapiera dech w piersiach można oglądać w wielu miejscach w Norwegii.

Rzecz jasna nie tylko natura jest ciekawa w tym kraju, bo warto też wybrać się do większych miast takich jak Oslo, żeby porównać sobie jak wygląda życie w metropolii i na wsi. Są to zupełnie dwa różne światy i takie zwiedzanie może nam wiele uświadomić. Tutaj, jeśli chcemy, możemy zdecydować na wynajem aut, ale nie będzie to konieczne, bo wszędzie można dojechać komunikacją miejską. W Norwegii, autobusy są bardzo dobrze zorganizowane i często poruszają się nawet szybciej, niż autobusy. Miasta mają wiele do zaoferowania. Zaczynając od ciekawej urbanistycznej architektury, przez parki, obok których ciężko jest przejść obojętnie, po imprezy w klubach, które trwają do białego rana. Wakacje z Skandynawii będą niezapomnianym przeżyciem, które będzie wspominane przez kolejne lata. Z pewnością każdy, kto odwiedzi ten kraj będzie chciał do niego jeszcze wrócić w niedalekiej przyszłości.