12 wrz Brak komentarzy admin Biniew , ,

Wypoczynek przysługuje każdemu z nas. Jest to doskonały czas, aby znaleźć trochę czasu dla bliskich, zwłaszcza tych, z którymi nie mieliśmy okazji widzieć się w ostatnich momentach. Wykorzystujemy ten okres po to, aby odwiedzić znajomych oraz najbliższą rodzinę. Korzystamy z możliwości rozwijania swoich pasji – uczymy się języków, trenujemy na świeżym powietrzu, nadrabiamy zaległości, jeśli chodzi o kulturę. Wreszcie można wybrać się do galerii, na koncert lub do kina. Jednak należy nam się przede wszystkim wyjazd. Najpopularniejszymi kierunkami są kraje ciepłe – należą do nich Włochy, Grecja, Portugalia, Hiszpania, Francja, Cypr, Bułgaria, Rumunia, Czarnogóra, Chorwacja, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Tajlandia, Kambodża, Malediwy, Birma, Tunezja, Kenia, Egipt, czy Maroko.

Jednak wiele osób jeździ również do chłodniejszych państw takich jak Finlandia, Szwecja, Norwegia, czy Islandia. Włochy, Francja, Austria, czy Szwajcaria zachwycają też urokiem Alp. Również turystyka w takim kraju, jak Polska ma się całkiem dobrze. Jest bowiem tutaj wiele nadmorskich kurortów – od Łeby, poprzez Ustkę, Niechorze, Darłowo, Jastarnię, Chałupy, Jastrzębią Górę, Władysławowo, Sarbinowo, Krynicę Morską aż po Ustronie Morskie. To doskonałe miejsce, żeby poleżeć na plaży i zażyć zdrowego jodowanego powietrza. Jednak bardziej aktywne osoby wybiorą góry. Tatry, Bieszczady, czy Karkonosze mają swój urok i długa wspinaczka zostanie zakończona możliwością obejrzenia wspaniałych krajobrazów. Również Pojezierze Mazurskie uchodzi za przepiękną krainę. Warto więc zorientować się, jakie mamy cele. Jeśli bowiem pragniemy pozwiedzać zabytków, powinniśmy raczej jechać do większych miast. Jest to też istotne przy wyborze kompanów, którzy będą nam towarzyszyć podczas wyjazdu. Ponadto, warto ustalić swoje priorytety finansowe.

Musimy wykalkulować, ile pochłonie nas transport, a ile noclegi. Dlatego właśnie Polska jest najbezpieczniejszą opcją, gdyż tutejsze ceny dobrze znamy. Każdy turysta chciałby zobaczyć największe polskie miasta takie jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań, czy Wrocław. W Warszawie będziemy mieli okazję podziwiać Pałac Kultury i Nauki, Pałac Łazienkowski, czy Zamek Królewski. W Krakowie również jest Zamek Królewski, Kościół Mariacki, a także Sukiennice. We Wrocławiu można przebyć wiele dróg po mostach, a zobaczymy zwłaszcza prześliczny Ostrów Tumski. W Poznaniu Cytadela i Malta należą do największych atrakcji.

Z kolei w Gdańsku wrażenie robi Westerplatte – miejsce, gdzie rozpoczęła się II Wojna Światowa, a także Długi Targ i Fontanna Posejdona. Wiele osób pragnie jednak również zobaczyć atrakcje w mniejszych miejscach. Takim jest np. Sandomierz. Atrakcje Sandomierza kojarzą się głównie z serialem „Ojciec Mateusz”. Jest tu jednak wiele przepięknych krajobrazów. Warto przejść się w Góry Pieprzowe. Są tu bardzo stare skały kambryjskie oraz wyjątkowe egzemplarze flory i fauny, których nie znajdziemy w żadnym innym miejscu w Polsce. Dla wytrwałych dedykowaną atrakcją jest z kolei Wąwóz Królowej Jadwigi.